My, członkowie „SOLIDARNOŚCI”,  RKS-u NSZZ „Solidarności” Dolny Śląsk, oraz  „Solidarności Walczącej”,  jesteśmy oburzeni   skandaliczną i haniebną wypowiedzią Władysława Frasyniuka. Obraził Wojsko Polskie i państwo polskie. Wojsko Polskie i Straż Graniczna to fundament naszego bezpieczeństwa, powinien to rozumieć każdy Polak. Władysław Frasyniuk przekroczył tą wypowiedzią wszelkie granice przyzwoitości.

           Nie pierwszy już raz Władysław Frasyniuk swoimi haniebnymi wypowiedziami szkodzi  rządowi i Polsce. Nie można tego przemilczeć w imię naszej wspólnej przeszłości i dla dobra przyszłości. Stanowczo potępiamy jego wypowiedzi i elementarny brak kultury. 

           Przy okazji pragnęlibyśmy uzyskać wyjaśnienia od pana Frasyniuka na temat pewnych wydarzeń z okresu stanu wojennego – jak to się stało, że po jego zatrzymaniu SB aresztowała wiele osób związanych z konspiracją antykomunistyczną: czy przyczyniły się do tego znalezione przy nim notatki z nazwiskami i adresami?  Drugie pytanie, które nurtuje nas już od ponad 30 lat – czy w końcu zostanie rozliczone 80 milionów złotych podjęte z banku tuż przed wprowadzeniem stanu wojennego?

Tadeusz Świerczewski – współzałożyciel RKS i „Solidarności Walczącej”

Krystyna Wójcik-Jagoszewska – po 13 XII 1981 r. współredaktor gazety RKS „Z Dnia na Dzień”, członek „Solidarności Walczącej”

Krystyna Skibińska – członek RKS – szef „Zgrupowania Brata”

Karol Skibiński – Członek RKS – „zgrupowanie Brata”, Batory

Krzysztof Tenerowicz – członek „Solidarności Walczącej”

Janina Jadwiga Chmielowska – Przewodnicząca Ogólnopolskiego Komitetu Wykonawczego „Solidarności Walczącej”

Piotr Hlebowicz – współprzewodniczący Autonomicznego Wydziału Wschodniego „Solidarności Walczącej”, przewodniczący Krakowskiego Oddziału SW

Jerzy Jankowski – członek „Solidarności Walczącej” – przedstawiciel na kraje Skandynawskie

Karol Gwoździewicz – członek „Solidarności Walczącej” i Polskiej Partii Niepodległościowej

Witold Bator – członek „Solidarności Walczącej” Oddział Krakowski

Mieczysław Perlak – członek „Solidarności Walczącej”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj