Projekt uchwały w tej sprawie zyskał poparcie większości radnych.

        Jest to nowo wybudowana ( w 2020 roku) ulica, o randze drogi powiatowej. Ulica i wiadukt łączą ulicę Olszewskiego z ulicą Witosa. Dziennie przejeżdżają nią tysiące samochodów. Ulica mieści się w obszarze strefy biznesowejw Kielcach (strefa ekonomiczna, park technologiczny, inkubatory, w pobliżu znajdują się Targi Kielce). Długość ulicy to prawie 1 km. Jej częścią jest wiadukt kolejowy (trasa Kraków-Kielce-Warszawa). Ten wiadukt jest moim zdaniem symbolem Kornela, który wszystko i wszystkich łączył, a nie dzielił – mówi Andrzej Lubelski jeden, z inicjatorów tego projektu.

       Od nadania nazwy tej ulicy minęło już sporo czasu, bo pandemia opóźniała uroczyste otwarcie. Jarosław Karyś, przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości, który przedstawił projekt na sesji Rady Miasta, powiedział: – Kornel Morawiecki to postać, która nie powinna budzić żadnych kontrowersji. Całym swoim życiem pokazał, że wolność, równość i niepodległość Polski to najważniejsze wartości, którym poświęcił całe swoje życie. To postać w której trudno znaleźć jakąkolwiek skazę.        

Teraz projekt, który został już ukończony w ubiegłym roku czeka na ostatni etap – uroczyste otwarcie ulicy Kornela Morawieckiego w Kielcach, jak dotąd jedynym mieście wojewódzkim, które upamiętniło tę wybitną postać.

                                                                                            Albert Łyjak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj