17 C
Warszawa
niedziela, 25 września, 2022

V zjazd Akademii Patriotyzmu czyli młodzi przyszłością Polski?

Must read

Dwie stolice, Kraków i Warszawa gościły w ostatni weekend słuchaczy Akademii Patriotyzmu. Adresatami Akademii Patriotyzmu są głównie uczniowie i studenci. Program projektu oparto na czterech blokach tematycznych: gospodarka, polityka, historia i media. Celem przedsięwzięcia jest przygotowywanie młodzieży do podjęcia aktywności społecznej. V zjazd odbył się w ramach projektu organizowanego przez Centrum im. Władysława Grabskiego, którego partnerem strategicznym jest KGHM Polska Miedź S.A.

      Na przedostatnim zjeździe tegorocznej edycji Akademii młodzież spotkała się i pod Wawelem, i w cieniu Kolumny Zygmunta. W Warszawie Robert Gontarz, najmłodszy poseł bieżącej kadencji, rozmawiał z młodzieżą o znaczeniu jej aktywności w życiu społecznym. Na ten sam temat prowadził wykład w Krakowie prezes fundacji Centrum im. Władysława Grabskiego, dr Krzysztof Tenerowicz. Obaj dzielili się swoimi doświadczeniami i zachęcali młodych do aktywnego wejścia w świat samorządu, polityki oraz biznesu.

      Grupa krakowska spotkała się także z wieloletnim samorządowcem, Prezesem Małopolskiej Organizacji Turystycznej, Grzegorzem Biedroniem. Podczas spotkania na temat: „Turystyka i samorząd. Szanse i perspektywy” poruszono wiele wątków dotyczących dynamicznie zmieniającego się sektora turystyki. Prezes MOT wyjaśnił młodzieży, jakie związki istnieją między samorządem, biznesem a turystyką.

      Warszawska grupa miała okazję skorzystać z wiedzy i doświadczeń prof. Ireneusza Dąbrowskiego, dyrektora Departamentu Badań i Innowacji Finansowych NBP, który wygłosił wykład pt. „Historia myśli ekonomicznej w Polsce i na świecie”.

      Marta Tenerowicz, wiceprezes Fundacji Centrum im. Władysława Grabskiego mówi, że udział w Akademii to niepowtarzalna szansa na osobisty rozwój młodych ludzi. Uczestnicy zdobywają mnóstwo teoretycznej wiedzy przekazanej w przystępnej formie, ale posiądą także szereg praktycznych i niezwykle przydatnych umiejętności.

Młodzież w dzisiejszych czasach szuka swojej życiowej drogi. Najczęściej wybiera ścieżkę kariery i osobistego rozwoju. My chcemy udowodnić, że to nie musi wykluczać zaangażowania w sprawy publiczne – dodaje wiceprezes Tenerowicz.

       Więcej informacji na temat Akademii można znaleźć na stronie akademiapatriotyzmu.pl.

                                                                                                                                       /red./

- Advertisement -spot_img

More articles

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisement -spot_img

Latest article