10,3 C
Warszawa
poniedziałek, 26 września, 2022

Apel w sprawie tzw. Lex Czarnek

Must read

My, działacze organizacji pozarządowych, działacze opozycji antykomunistycznej, zasłużeni dla obrony niepodległości i praw człowieka, oświadczamy, że z niepokojem obserwujemy wzmożone działania mające zdyskredytować zmiany wprowadzane w szkołach przez Ministra Edukacji i Nauki prof. Przemysława Czarnka. Uważamy, że są to zmiany konieczne

           W wielu szkołach, podległych organizacyjnie samorządom, odbywa się regularna indoktrynacja uczniów; wbrew prawu, angażuje się ich w politykę, przymusza do akceptowania lewicowego światopoglądu, nakłania się do propagowania ideologii LGBT. Mają temu służyć nie tylko zajęcia prowadzone przez organizacje pozarządowe, ogłasza się liczne konkursy, w których politycy fundują nagrody. Ta sytuacja wymaga przeciwdziałania, czyli zapewnienia rodzicom wpływu na wychowywanie ich dzieci w szkołach.

Wzmocnienie roli kuratora, które wszak jest zapisane w już istniejących przepisach, pozwoli na lepszą koordynację działań i konsultacji z rodzicami. Kurator ma przecież pełnić rolę pośrednika gwarantującego rodzicom udział w działaniach wychowawczych szkoły (obecnie szkoły wychowują, jak chcą, a rodzice często nie są świadomi, jak manipuluje się dziećmi) .

Proponowane przez ministra zmiany nie służą upolitycznieniu szkoły, a sugerowanie takich intencji wypacza sens pożytecznych innowacji. Warto też zauważyć, że wprowadzenie nowelizacji przepisów usprawniających ustawowe kompetencje kuratora i przywrócenie tym samym rodzicom kontroli nad wychowaniem ich dzieci dotyczy wszystkich organizacji pozarządowych i różnych profili wychowania.

Dlatego jesteśmy oburzeni torpedowaniem pożytecznych zmian, które to zmiany popieramy.

Kategorycznie opowiadamy się za odpolitycznieniem szkoły. Popieramy też propagowanie wartości patriotycznych, szczególnie w tych trudnych czasach. Nie od dziś bowiem wiadomo, że takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie… Wobec licznych ataków opozycji stajemy w obronie proponowanych rozwiązań i domagamy się udziału w dyskusji publicznej.

Zwracamy się do Pana Prezydenta, Pierwszej Damy, Pań i Panów Senatorów z apelem, aby uwzględnili opinie tych licznych Polek i Polaków, którzy popierają proponowane przez Ministra Czarnka zmiany i aby dopuścili naszych przedstawicieli do udziału w dyskusji na temat tzw. Lex Czarnek.  

Agnieszka Wojciechowska van Heukelom   

Prezes Europejskiego Centrum Inicjatyw Obywatelskich  

- Advertisement -spot_img

More articles

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisement -spot_img

Latest article