18 C
Warszawa
niedziela, 25 września, 2022

Drodzy polscy patrioci!

Must read

W 2019 roku założyliśmy społeczny komitet budowy pomnika pułkownika (obecnie generała) Ryszarda Kuklińskiego. Honorowym przewodniczącym tego komitetu był Kornel Morawiecki, który nawet na łożu śmierci interesował się postępami prac naszego komitetu.

W 2019 roku pisaliśmy:

W 2014 roku Fundacja INTERNOWANI I WIĘŹNIOWIE w PRL rozpoczęła starania o wzniesienie pomnika pułkownika Ryszarda Kuklińskiego. Zgodnie z przepisami wniosek o zbudowanie jakiegokolwiek pomnika na terenie Wrocławia może zgłosić między innymi:

  1. prezydent Wrocławia,
  2. były radny rady miejskiej,
  3. tysiąc mieszkańców Wrocławia.

Mimo czterech lat starań i składania stosownych wniosków ani prezydent Wrocławia, ani żaden radny miejski nie zainteresował się budową.

W  tym czasie fundacja założyła Społeczny Komitet Budowy Pomnika pułkownika Ryszarda Kuklińskiego. Profesor ASP Adam Zyśko wyrzeźbił  w brązie popiersie bohatera o wysokości prawie 70 cm. Jednak to dzieło również nie zachęciło włodarzy miasta do upamiętnienia największego mieszkańca Wrocławia, który ocalił Polskę od zagłady nuklearnej.

      Pułkownik Ryszard Kukliński  ukończył we Wrocławiu Oficerską Szkołę Piechoty. Zdobył i przekazał CIA ściśle tajne współrzędne przeciwatomowych bunkrów rządu ZSRR, komitetu partii bolszewickiej, oraz dowództwa armii radzieckiej, które w razie rozpoczęcia przez ZSRR wojny zostałyby zniszczone w pół godziny. Dlatego ZSRR zrezygnował z przygotowanej napaści na Polskę, Europę i świat.

      Przedstawiciele władz miasta nie chcą złożyć wniosku w sprawie wzniesienia pomnika pułkownika Ryszarda Kuklińskiego i nie chcą, abyśmy zbudowali choćby obelisk z popiersiem pułkownika z brązu. Dlatego zwracamy się do mieszkańców Wrocławia, którzy rozumieją znaczenie samotnego czynu pułkownika Ryszarda Kuklińskiego i doceniają, że uratował Polskę. Prosimy  o poparcie naszych starań i podpisanie apelu o upamiętnienie wielkiego patrioty, mieszkańca Wrocławia.

Pierwszy datek na upamiętnienie pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w wysokości 5000 zł złożył prywatnie poprzedni prezydent Wrocławia. Jednak wskutek nieprzejednanej podstawy obecnego prezydenta Wrocławia, Jacka Sutryka, nie udało się dotychczas wznieść nawet skromnego posągu wielkiego bohatera. Postanowiliśmy więc zbudować pomnik bez zgody prezydenta Wrocławia, co umożliwiają odpowiednie przepisy. Ponieważ obecnie znikąd nie możemy liczyć na żadne dotacje, postanowiliśmy zwrócić się do Was, patrioci, choćby o niewielki datek na wzniesienie posągu bohatera, który połamał sierp i młot. Za to został w kraju pod okupacją Związku Radzieckiego, czyli w PRL-u, skazany na karę śmierci, natomiast w USA otrzymał najwyższe odznaczenie CIA, które posiadają nieliczne osoby. Dzięki Wam godnie uczcimy pamięć bohatera, pułkownika Ryszarda Kuklińskiego.

Społeczny Komitet Budowy Pomnika pułkownika Ryszarda Kuklińskiego

Przewodniczący Komitetu                                   Skarbnik Komitetu                                     

Kazimierz Maria Krasiczyński                                Józef Sieluk

- Advertisement -spot_img

More articles

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisement -spot_img

Latest article